AFBN Preview: Amsterdam Crusaders met Winston Ronde

ronde-26jan17

Na een daverende campagne in 2016 zijn alle ogen dit jaar gericht op Amsterdam Crusaders. De trotse kampioen uit de hoofdstad speelt dit jaar op het hoogste Europese niveau, maar doet dat niet per se op volle sterkte. Reden voor PickSix om te bellen met head coach Winston Ronde.

De off season was tot nu toe niet per se vriendelijk voor Winston Ronde en de Amsterdam Crusaders. Offensive lineman en captain AJ Duin ging met pensioen. Defensief leider en linebacker Kevin Bourne zal om hele andere redenen niet spelen en quarterback Allan Bridgford is terug naar Amerika. ‘De sfeer is okay’, zegt Winston Ronde, head coach van de Cru. ‘De opkomst op de trainingen is goed, we zijn gemotiveerd.’

Volgende generatie

‘Natuurlijk is het ontbreken van die jongens een gemis. En het zal nog een hele tijd duren voor we ons daar helemaal op aan hebben gepast, voor we daar overheen zijn.’ Maar het komen- en gaan van spelers lijkt hem amper te deren. ‘In mijn jarenlange ervaring in football is dat natuurlijk een terugkerend iets. We zitten aan het eind van een generatie. Maar dat is het mooie aan onze vereniging. Er is nieuwe aanwas. Nieuwe jongens staan op.’

Een deel van die jongens komt vanuit Crusaders 2, het talententeam dat vorig jaar voor het eerst deelnam aan de tweede divisie. ‘Al is die groep niet zo groot: Sommigen maakten wel de overstap. En ze krijgen alle tijd om te rijzen en te groeien. Andere jongens gaven zelf aan dat de stap te groot voor ze is. Dat vind ik heel volwassen van ze. Ze krijgen alle tijd.’

Nieuwe Quarterback

Maar één bepalende speler ontbreekt nog. Winston noemt geen namen, maar zegt dat de Crusaders opnieuw bezig zijn een externe quarterback te halen. ‘We zijn daarover in vergaande gesprekken.’ Hij twijfelt er niet aan dat de nieuwe spelverdeler weinig tijd nodig zal hebben zich in te werken in de groep. ‘Dat ging vorig jaar met Allan (Bridgford) ook heel snel. De externe quarterback beviel erg goed en dat niveau willen we dit jaar evenaren. Het zal moeilijk worden dat te evenaren, maar we zitten dus in ongoing talks.’

Rotterdamse Movement

Alle nieuws en rumoer deze off season leek, vooral de laatste weken, uit Rotterdam te komen. Daar is Pascal Matla tegenwoordig head coach en de 010 Trojans huizen zo’n beetje de startende offensive line van de Dutch Lions. Winston Ronde is er blij mee. ‘Ik applaudisseer daar heel hard voor. Op persoonlijke titel maak ik me al jaren zorgen over het niveau van football in Nederland. Pascal is iemand die de kwaliteit een stuk omhoog kan helpen.’

‘Niet alleen wij als Crusaders, maar heel Nederland heeft betere tegenstand nodig. Als wij football willen promoten, media willen trekken… Dan hebben we wedstrijden van een bepaald niveau nodig, wedstrijden die ergens om gaan. Dus ik vind het heel goed voor Rotterdam, waar zij mee bezig zijn, en ik hoop dat andere clubs ook zo’n impuls kunnen krijgen.’

 

 

Facebooktwittermail

One thought on “AFBN Preview: Amsterdam Crusaders met Winston Ronde

  1. Ik ben blij met Pick Six Football met goede artikelen over onze sport in Nederland. Ook trots dat de Trojans goede beslissingen hebben genomen met hun Club en vooral een nieuwe ervaren HC is een hele goede stap voorwaarts en niet vergeten nieuwe jeugd de kans geven. Succes aan al onze Clubs in Nederland. Wens de Amsterdam Crusaders een Top Jaar 2017 met de nieuwe uitdaging Big Six International. Geloof komt terug in ons football in Nederland.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *